Царско село размаза Арда

Играчите на Антони Здравков се развихриха

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Царско село разби у дома финалиста в турнира за Купата на България Арда с 4:0 в мач от 26-ия кръг на efbet Лига. Двубоят бе последен за двата тима преди старта на плейофите в елита и нямаше никакво значение за класирането. Емануил Манев (16, 33) и Андерсон Кордейро (45, 76) вкараха по два гола за победителите.

Домакините започнаха по-добре и още в 4-ата минута Димитър Костадинов отправи първия точен удар в срещата, но вратарят Иван Караджов улови топката. Играчите на Антони Здравков материализираха превъзходството си в 16-ата минута, когато Емануел Манев се разписа от пряк свободен удар за 1:0.

В 34-ата минута Стефан Христов подаде към свободния Емануил Манев, който шутира от границата на наказателното поле и прати топката точно под гредата за 2:0. Точно преди почивката Димитър Костадинов отправи удар с глава след центриране на Христо Попадийн, а вратарят Караджов изби топката, но Андерсон Кордейро притича и направи добавка за 3:0.

След почивката гостите започнаха по-активно и в 51-ата минута Александър Георгиев центрира, а Тонислав Йорданов игра с глава и вратарят Джони Пласид се намеси решително. Много бързо обаче домакините си върнаха контрола и в 76-ата минута вкараха четвърти гол във вратата на съперника. Защитниците на гостите не успяха да изчистят топката след центриране отляво и тя стигна до резервата Карим Роси, който опита удар. Получи се рикошет в крак на защитник и Андерсон Кордейро вкара с глава втория си гол в мача за 4:0.

В 81-ата минута Арда стигна до гол след центриране отдясно, но той не бе зачетен заради засада на Тонислав Йорданов. До края на мача нямаше повече попадения.

След успеха си "царете" завършиха редовния сезон осми с 34 точки. Тимът от Кърджали ще играе в първата шестица, след като си остана четвърти с 45 точки.