Витоша (Бистрица) победи Дунав (Русе) с 2:1

Бистричани победиха Дунав (Русе) с 2:1

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Витоша (Бистрица) явно са си взели поука от миналия сезон, в който отбелязаха едва една победа за редовния сезон. Днес "тигрите" откриха новата кампания в Първа лига с домакинска победа над Дунав (Русе) с 2:1. Още по-впечатляващото е, че бистричани стигнаха до успеха след феноменален обрат за по-малко от 2 минути, когато се разписаха Наско Милев и Стефан Христов.
Първото полувреме започна с натиск на гостите от Русе, които стигнаха до гол още в 4-ата минута. Голмайстор бе Ахмед Ахмедов. Той отбеляза след грешка на вратаря Николай Георгиев, който изпусна топката след слаб шут на Светослав Ковачев - 0:1.
В 18-ата минута Витоша бе близо до това да изравни чрез Наско Милев, но нападателят, който бе намерен от Стефан Христов в наказателното поле, изпусна от чиста позиция.
Светослав Ковачев бе близо до второ попадение за русенци в 28-ата минута, когато негов шут бе блокиран с хубав шпагат на Петко Цанков.
Второто полувреме започна по прекрасен начин за домакините. Те не спираха да атакуват и това си каза думата в 61-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Наско Милев, срещу когото бе извършено нарушението, а той не сгреши от наказателния удар - 1:1.
По-малко от 2 минути по-късно "тигрите" стигнаха до пълния обрат. Стефан Христов отбеляза след страхотна асистенция от Георги Амзин - 2:1.
До края бистричани можеха да отбележат още попадения срещу разклатените гости, но не съумяха да реализират.
Така Витоша постигна победа още в първия си мач през този сезон, а не както през дебютната им кампания - 9 месеца след началото й.
В 20:45 часа тази вечер Черно море и Ботев (Враца) излизат във втора среща от новия сезон в Първа лига.