ЦСКА победи „Дунав“ в последния мач за годината в Първа лига

Успехът на червените дойде трудно

7 годиниСпортни 9 Боряна Райчева

ЦСКА-София победи „Дунав“ (Русе) с 3:0 в последния мач от 19-ия кръг в Първа професионална лига. Двубоят, който бе последен в шампионата за 2016 година, се изигра на стадион “Българска армия“.

Рубен Пинто в 59-ата минута, Божидар Чорбаджийски в 88-ата и Александър Дюлгеров в добавеното време на мача вкараха головете за „армейците“.

През първото полувреме Преслав Йорданов пропусна дузпа, спасена от вратаря на русенци Мартин Луков, а малко преди това Васил Шопов от гостите и беше спънът от стража на ЦСКА Георги Китанов на границата на накацателното поле, за което получи само жълт картон.

При първия гол за ЦСКА Пинто пък беше в засада.

Така или иначе ЦСКА спечели победата, с което събра 35 точки и ще зимува на третата позиция след „Левски“, който е с 43 и „Будогорец“, който е с 47. „Дунав“ е на 6-о място с 28 точки.