Франция – България 4-1, чудо не стана

В другите мачове: Люксембург – Швеция 0-1, Холандия – Беларус 4-1

8 годиниСпортни 3 Боряна Райчева

Националният отбор по футбол загуби с 1-4 втория си мач от квалификациите за Световното първенство в Русия срещу Франция. Мачът се игра на стадион „Парк де пренс“ в Париж.

Срещата започна добре за българския отбор, който успя да открие резултата още в 6-ата минута. Гола вкара Михаил Александров от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Георги Миланов.

След гола обаче французите постепенно установиха контрол върху играта и с голове на Кевин Гамейро, Димитри Пайе и Антоан Гризман. През второто полувреме Гамейро вкара още един гол за крайното 4-1 за Франция.

В другите мачове от групата Швеция постигна минимална победа с 1-0 като гост на Люксембург, а Холандия се наложи с 4-1 над гостуващия тим на Беларус.

След първите два кръга Холандия, Франция и Швеция имат по 4 точки, България е с 3, Беларус с 1, а Люксембург е без спечелени точки.