Аталанта на финал за Лига Европа след класика

Италианците прегазиха Олимпик Марсилия в реванша

11 дниФутбол 144 Симеон Кисьов

Аталанта победи Олимпик (Марсилия) с 3:0 в реванш от полуфиналите на Лига Европа и с общ резултат 4:1 се класира за финала на 22 май в Дъблин.

Първата добра възможност в срещата бе за домакините в осмата минута, но Шарл Де Кетеларе не успя да се разпише от малък ъгъл.

Четвърт час след началото на мача Олимпик (Марсилия) отвърна с шут на Ндиайе, който не намери целта.

Джанлука Скамака уцели напречната греда на вратата на гостите от Франция в 24-ата минута, а минути по-късно Аталанта поведе.

Адемола Луукман напредна с топка в 30-ата минута, финтира бранител и прати топката във вратата на Пау Лопес за 1:0.

Минути след почивката домакините вкараха втори гол. Матео Руджери получи от Луукман и се разписа за 2:0.

След час игра Жереми Верету опита изстрел от дистанция, но покрай лявата греда на вратата на домакините.

В продължението на двубоя Аталанта оформи класическия резултат с попадение на Ел Билал Туре за 3:0, след като отне топката и напредна с нея преди да я прати във вратата с диагонален изстрел.