Барселона разби Севиля с 4:2

Каталунците изнесоха лекция на съперника си, но остават с горчив вкус заради болките на Лео

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Барселона срази Севиля с 4:2 в дербито на деветия кръг на испанската Ла Лига, което се игра на стадион "Ноу Камп".Шампионите направиха шеметен старт, демонстрирайки футбол на много висока скорост. Филипе Коутиньо откри резултата точно преди да започне да тече третата минута, а Лео Меси удвои с характерен пробив малко след това.Устремът в играта на "блаугранас" секна към средата на първата част, когато аржентинецът напусна терена принудително, изпитвайки силна болка в ръката.В средата на втората част Луис Суарес изработи дузпа и я реализира без проблеми. Севиля върна един гол по случайност десетина минути преди края, когато Ленгле отклони топката в собствената си врата след шут на Сарабия.В 88-ата минута Ракитич сложи точка на спора, но андалусийци вкараха още едно почетно попадение чрез Муриел в добавеното време.Барселона събра 18 точки и се върна на върха в Ла Лига, слагайки край на серия от четири поредни мача без победа в първенството. Севиля остана с 16 пункта и падна до трето място.