Борусия Дортмунд разби Щутгарт с 4:0

Рурците победиха своя опонент с 4:0

Борусия (Дортмунд) продължава да се представя изключително силно в Бундеслигата, след като в среща от 8-ия кръг разби с 4:0 Щутгарт при гостуването си на стадион "Мерцедес Бенц Арена". По този начин рурците продължават без загуба в германския елит и отборът е лидер в класирането с актив от 20 точки, като е на 4 пункта пред втория Байерн (Мюнхен), който днес успя също да постигне успех. Санчо откри за Дортмунд още в 3-ата минута, а двадесет минути по-късно Ройс удвои преднината на тима си. В 25-ата минута Пако Алкасер вкара дежурното си попадение в германския елит и направи преднината на гостите класическа. Филип оформи крайния резултат в 85-ата минута.Това бе дебютен мач за новия наставник на домакините Маркус Вайнцирл, но той със сигурност няма да го запомни с нищо добро.