Борусия (Д) на 1/2-финал след голов трилър срещу Атлетико (М)

Германците прекършиха съперника за няколко минути през втората част

14 дниФутбол 125 Симеон Кисьов

Борусия (Дортмунд) победи Атлетико (Мадрид) с 4:2 у дома в реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига и се класира напред с общ резултат 5:4. В битката за финала "жълто-черните" ще срещнат ПСЖ (4:1 в реванша срещу Барселона).

Домакините пропуснаха чудесна възможност да открият резултата още в третата минута, но шутът на Марсел Забицер беше блокиран.

Само две минути по-късно Атлетико отвърна с пропуск на Алваро Мората от изгодна позиция.

След четвърт час игра домакините натиснаха и се отчетоха с два пропуска след удари на Юлиан Бранд и Карим Адейеми.

Борусия Дортмунд поведе в 34-ата минута, в която Матс Хумелс намери Юлиан Бранд в наказателното поле, той пое топката и в вкара в близкия ъгъл за 1:0.

Домакините успяха да удвоят аванса си в 39-ата минута. Ян Маатсен засече пас в наказателното поле и простреля вратаря на съперника със силен удар за 2:0.

Атлетико (Мадрид) започна втората част с тройна смяна и няколко минути по-късно успя да намали изоставането си. Матс Хумелс си отбеляза автогол, след като не се ориентира добре и отклони топката в собствената си врата (2:1).

Гостите можеше да изравнят резултата в 57-ата минута, но Анхел Кореа прати топката на сантиметри от гредата. Кореа все пак успя да изравни в 64-ата минута, когато направи добавка при отбита топка и я прати в мрежата за 2:2.

Борусия успя да си върне аванса в 71-ата минута, когато Марсел Забицер намери Никлас Фюлкруг и той се разписа за 3:2. Само три минути по-късно Марсел Забицер матира отбраната на гостите със силен удар в обратния ъгъл за 4:2.

Резултатът можеше да бъде още по-изразителен, но опасен удар на Забицер бе спасен от Ян Облак.