Марсилия излъга Ланс и завърза битката за топ 6

Така „олимпийците“ съкратиха на две точки изоставането си от днешния съперник – 44 на 46, като те са седми, а Ланс е шести

22 дниФутбол 12 Симеон Кисьов

Марсилия победи Ланс с 2:1 като домакин в мач от 31-вия кръг на Лига 1. Така „олимпийците“ съкратиха на две точки изоставането си от днешния съперник – 44 на 46, като те са седми, а Ланс е шести. Лион също има 44 точки.

Още в първата минута ОМ излезе напред в резултата, когато Пиер-Емерик Обамеянг бе изведен на добра позиция в наказателното поле на Ланс и с удар в левия ъгъл се разписа за 1:0.

Гостите успяха да изравнят в 77-ата минута. Масадио Хайдара центрира към Уесли Саид, който се извиси най-високо, за да отбележи с глава за 1:1.

В 85-ата минута Марсилия все пак отбеляза второ попадение. Обамеянг пусна към Папе Гей, който преодоля Брис Самба и отбеляза за 2:1, с което донесе трите точки за своя тим.