БЪЛГАРИН С МЕДАЛ ОТ СЪСТЕЗАНИЕТО ЗА ЛЕКОАТЛЕТИСТИ С УВРЕЖДАНИЯ

Радослав Златанов бе най-бърз в категорията Т13

9 годиниДруги 4 Телевизия Евроком

Радослав Златанов спечели титлата в спринта на 100 метра на първия за годината турнир по лека атлетика за спортисти с увреждания от веригата "2015 IPC Athletics Grand Prix" в Дубай, съобщи. Българинът бе най-бърз в категорията Т13 и финишира за 12.05 секунди. В друга дисциплина от надпреварата българката Есмерай Ибрям се нареди на четвърто място в тласкането на гюле в категория F55/56 с резултат от 5.32 метра. Победителка стана Мариане Бугенхаген Германия със 7.38 метра. Веригата "2015 IPC Athletics Grand Prix" включва общо девет турнира през сезона, като следващият ще се състои от 6 до 8 март в Бризбейн Австралия.