ЧЕЛСИ СИ ВЪРНА ПЪРВОТО МЯСТО СЛЕД ПОБЕДА

За 2:0 се разписаха Оскар и Диего Коста

9 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Челси взе три точки на "Стамфорд Бридж", като  победи с 2:0 Нюкасъл. Така "Сините" си върнаха предимството пред Манчестър Сити. Головете за домакините забиха Оскар и Диего Коста.  През първото полувреме играта беше водена от Нюкасъл, но гостите изпуснаха положенията си в средата на първото полувреме, след което се отчаяха и загубиха. Така Челси успя да вземе трите точки, с които продължава борбата си с "гражданите" във Висшата лига.  Първият гол беше вкаран във  вратата на гостите, като в 43-ата минута, Вилиян изпълни бързо ъглов удар към Бранислав Иванович, който намери Оскар на точката на дузпата и той отбеляза на празна врата. Пет минути по-късно беше отбеляза и вторият гол.  Чрез  извеждащ пас на Оскар към Диего Коста, той с отсечен шут от точката на дузпата опъна мрежата за 2:0.  В 84-та минута Сеск Фабрегас се опита да вкара, но стреля в аут. До края срещата се доиграваше и Челси заслужено си взе победата и трите точки.  Челси постигна 10-та  победа в 10 си домакински мач от началото на сезона. Лондончани са първи с 49 точки, а Манчестър Сити е втори с 47.