ДАНИЕЛ РИКАРДО СПЕЧЕЛИ ГРАН ПРИ НА МАЛАЙЗИЯ

РИКАРДО ТРИУМФИРА НА СЕПАНГ ИНТЕРНЕШЪНАЛ СЪРКЪТ

8 годиниМоторни 7 Телевизия Евроком

С триумф на болидите на „Ред Бул“ приключи старта от Формула 1 за Голямата награда на Малайзия, съобщава сайтът на Световния шампионат.Състезанието на пистата „Сепанг“ бе спечелено от Даниел Рикардо. Той финишира с време от 1.37:12,776 часа.Втори, с изоставане от 2,443 секунди, остана съотборникът му Макс Верстапен.За място на почетната стълбичка се пребори и пилота на „Мерцедес“ Нико Розберг. Той остана на 25,516 секунди след победителя.Кими Райконен с „Ферари“ завърши четвърти, а двукратният световен шампион Фернандо Алонсо с „Макларън“ остана на седмото място.Актуалният световен шампион Люис Хамилтън с „Мерцедес“ водеше убедително колоната, но отпадна в 41-ата обиколка заради проблеми с двигателя на болида си.Четирикратният световен шампион Себастиян Фетел с „Ферари“ отпадна още на първия завой на състезанието, след като се вряза в болида на Розберг.В класирането при пилотите лидер е Нико Розберг с „Мерцедес“ с 273 точки, следван от съотборника си Хамилтън с 265, Даниел Рикардо от „Ред Бул“ със 179 и др.При конструкторите начело е „Мерцедес“ с 541 точки, пред „Ред Бул“ с 313, „Ферари“ е с 301 точки и др.