Лацио постигна страхотна победа над Интер с 3:1

Традиционно двата отбора изиграха зрелищен двубой, като преди почивката домакините бяха по-активни

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Лацио постигна страхотна победа над Интер с 3:1 в двубой от третия кръг на Серия А и по този начин се изкачи на първо място във временното класиране в Италия. На „Олимпико“ попаденията за домакините вкараха Фелипе Андерсон, Луис Алберто и Педро Родригес, докато единственото попадение за „нерадзурите“ вкара Лаутаро Мартинес.

Традиционно двата отбора изиграха зрелищен двубой, като преди почивката домакините бяха по-активни и Чиро Имобиле имаше два добри шанса, но неточния мерник на футболиста в единия случай и чудесната начеса на Самир Ханаднович във втория го разделиха от гола.

В 40-ата минута обаче натискът на „орлите“ даде резултата. Сергей Милинкович-Савич центрира добре в наказателното поле, където Фелипе Андерсон се измъкна от защитата на гостите и с удар с глава в долния ляв ъгъл прати топката в мрежата.

Три минути по-късно ИНтер имаше претенции за дузпа за нарушение на Патрик срещу Дензъл Дъмрис, като съдията Микел Фабри преразгледа ситуацията с ВАР и реши, че дузпа няма.