Mайсторски изпълнения от легендите при голово шоу на "Ивайло"

Христо Стоичков и компания с изразителна победа срещу празнуващите "боляри"

10 дниФутбол 200 Симеон Кисьов

Звездните отбори на Етър и България поднесоха на зрителите на стадион "Ивайло" футболно зрелище с цели 8 гола. Съставите се срещнаха в шоу мач по случай 100-годишния юбилей на "болярите". Дъждът във Велико Търново не попречи на редицата големи фигури начело с Христо Стоичков, Емил Костадинов и Красимир Балъков да покажат на какво са способни с топка в крака, въпреки вече напредналата им възраст.

Сборният тим на България, чийто капитан беше Камата, постигна изразителна победа със 7:1. Стоичков и компания решиха всичко в своя полза още през първото полувреме, когато имаха преднина от 4:0 след голове на Дончо Донев (в 4-ата минута), Мартин Камбуров (22’, 28’) и Емил Костадинов (28’).

След почивката за легендите на България се разписаха още Петър Михтарски (44'), Даниел Боримиров (49') и Станислав Ангелов (52'), докато за "виолетовите" почетен гол реализира Иван Петков в 41-ата минута.

Шоу мачът беше гвоздеят на програмата по случай 100-годишнината на клуба от Велико Търново. Срещата беше прекъсната в третата минута в памет на покойния Трифон Иванов - Туньо.

По-рано днес на стадион "Ивайло" се проведе символичен мач между женския отбор на Етър и полския Медик, спечелен от домакините с 2:1.

След срещата на легендите имаше и мощна заря.