Лудогорец прегази Хебър, докосва 13-ата титла с 13 точки на върха

Двата тима с генерална репетиция преди полуфинала за Купата

14 дниФутбол 91 Симеон Кисьов

Лудогорец победи Хебър с 3:0 като гост в двубой от 30-ия кръг на еfbet Лига, няколко дни преди първия им полуфинал за Купата на България идната сряда.

Двата тима стартираха вихрено и създадоха  по няколко опасности в първите минути, но не стигаха до точен удар.

Бърнард Текпетей откри резултата в 7-ата минута, когато получи топката от Квадво Дуа в близост до вратата и не сгреши (1:0).

Малко повече от десет минути след това Ивайло Чочев изведе Текпетей с параболичен пас и той прати топката покрай вратаря на съперника (2:0).

След половин час игра Аслак Фон Витри можеше да направи резултата класически, но Дебърлиев спаси.

Минута преди края на първото полувреме Квадво Дуа също не успя да преодолее стража на домакините.

Първата по-добра възможност през втората част беше на сметката на домакините след удар на Марк-Емилио Папазов в 58-ата минута, но Падт спаси.

Резервата на Лудогорец Руан Крус можеше да се разпише секунди след появата си в игра, но удари гредата. Имаше и сигнал за засада.

Шест минути след това нападателят направи нов непростим пропуск, останал очи в очи с Дебърлиев.

Бразилецът все пак успя да вкара гол в 78-ата минута, когато получи топката  след центриране и се разписа за 3:0.

Минути по-късно Хебър отправи два опасни удара, дело на Георги Вълчев, но единият беше блокиран, а другият премина над вратата.

Лудогорец записа 13-а поредна победа в елита и докосва 13-ата си титла, след като поведе с 13 точки пред втория Черно море и с 15 пред третия ЦСКА, който е с мач по-малко. Хебър е на 13-а позиция с 30 точки.