София 20 °C София 20°C - предимно ясно Велико Търново 19 °C Велико Търново 19°C - кратковременен пороен дъжд Пловдив 22 °C Пловдив 22°C - облачно Варна 21 °C Варна 21°C - кратковременен пороен дъжд Бургас 23 °C Бургас 23°C - облачно

Лудогорец вдигна поредната титла след голова фиеста срещу Локо (Пд)

Руан Крус реши всичко с два гола за две минути, добави още един

25 дниФутбол 5 Симеон Кисьов

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 3:0 у дома в среща от 34-ия кръг на efbet Лига. Разградчани ще получат шампионските си медали и купата лично от президента на БФС Георги Иванов след края на мача.

Домакините откриха резултата още в 9-ата минута , след като Руан Крус отне топката пред наказателното поле и я насочи във вратата за 1:0. Само минутa по-късно нападателят засече центриране с глава и удвои аванса на Лудогорец - 2:0.

Локомотив отвърна с опасен удар на Христо Иванов, но Педро Нареси застана на пътя на топката.

В следващите минути Лудогорец натисна, но Квадво Дуа и Рик Джонатан пропуснаха добри възможности.

Малко след изтичането на половин час игра Квадво Дуа успя да се разпише за 3:0 след пас през центъра.

Първите минути на втората част не предложиха особени емоции за феновете. След час игра Лудогорец се размина с четвърти гол при удар на Рик Джонатан.

Локомотив показа зъби в 68-ата минута, когато Ангел Лясков можеше да вкара от няколко метра, но прати топката над вратата. По-малко от десет минути по-късно той отново стреля, но отново неточно.

Лудогорец е начело в класирането с 82 точки, а Локомотив е пети с 55.