Олимпик Марсилия се измъкна от загубата в 95-ата минута

13 дниФутбол 116 Симеон Кисьов

Олимпик Марсилия стигна до точка в гостуването си на Тулуза в 30-ия кръг на Лига 1, след като Фарис Мумбаня отбеляза изравнителен гол в 95-ата минута. Срещата завърши 2:2

Тулуза е 11-ти в класирането с 37 точки, докато Марсилия е с три повече на 9-ото място.

В 32-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг изпълни пряк свободен удар, но изстрелът му срещна десния страничен стълб.

Пет минути след това футболистите на Тулуза имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от главния съдия.

В 38-ата минута гостите откриха резултата. Жан Онана стигна до топката и с помощта на лявата странична греда отбеляза за 1:0.

В добавеното време на първото полувреме Расмус Николайсен засече центриране от ъглов удар и с изстрел с глава изравни.

През второто полувреме преобладаваше битката в средата на терена. Все пак в 82-ата минута Тулуза стигна до пълен обрат. Габриел Суасо намери Ян Гбо в пеналтерията, а той с удар в десния ъгъл преодоля стража на отбора от Марсилия.

В 5-ата минута на добавеното време на двубоя Олимпик успя да изравни след акробатично изпълнение на Фарис Мумбаня.