ПАЛМЕЙРАС И АТЛЕТИКО МИНЕЙРО ЗАВЪРШИХА ПРИ РЕЗУЛТАТ 2:2

"ЗЕЛЕНИТЕ" МОГАТ ДА СЪЖАЛЯВАТ, ЧЕ НЕ ВЗЕХА НЕЩО ПОВЕЧЕ ОТ ТАЗИ СРЕЩА, ТЪЙ КАТО БЯХА ПО-АКТИВНИЯТ ОТБОР НА ТЕРЕНА ПРЕЗ ПО-ГОЛЯМАТА ЧАСТ ОТ МАЧА

9 годиниБразилейро 8 Телевизия Евроком

Палмейрас се спаси от загубата в първия си мач за новия сезон срещу Атлетико Минейро. Домакините на "Алианц Парк" в Сао Пауло се добраха до равенство 2:2 с гол в 5-ата минута на добавеното време и така двата тима поделиха по една точка. Палмейрас могат да съжаляват, че не взеха нещо повече от тази среща, тъй като бяха по-активният отбор на терена през по-голямата част от мача. Те обаче бяха наказани на контраатака, като в 51-ата минута Едуардо изведе Патрик по дясното крило, той напредна в наказателното поле и с прецизен удар в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря за 0:1. Играчите на Палмейрас успяха да възстановят равенството в 82-ата минута, когато Виктор Уго се възползва от пас на Зе Роберто и бе точен за 1:1. Радостта на домакините обаче бе кратка и в 86-ата минута Жо получи прекрасен пас в коридор от Жосуе и отново изведе Атлетико напред за 1:2. Все пак домакините не се предадоха до самия край на мача и в 5-ата минута на добавеното време стигнаха до ново изравняване. Келвин напредна отляво и пусна пас на дузпата за нахлуващия Рафаел Маркес, който от движение прати топката зад голлинията за крайното 2:2.