Атлетико Минейро победи Сао Пауло с 2:1

Другата седмица е последният кръг на първенството, в което Атлетико гостува на Баия, а Палмейрас гостува на Крузейро

5 месецаБразилейро 22 Симеон Кисьов

Отборът на Атлетико Минейро продължава да мечтае за титлата на Бразилия, след като постигна изключително драматичен успех с 2:1 над Сао Пауло в мач от предпоследния 37-и кръг на Серия “А”.

Воденият от Луиш Филипе Сколари тим отбеляза победното попадение в 94-ата минута на срещата чрез Паулиньо, който бе намерен от Хълк. Буквално секунди по-рано на даденото продължение гостите бяха изравнили след дузпа, отсъдена с помощта на ВАР. Лучано бе възстановил равенството за тима на Доривал Жуниор.

Домакините пък бяха повели чрез голямата си звезда Хълк в 77-ата минута с хубав удар от над 20 метра.

Четвъртата поредна победа за шампионите от 2021 година изравниха Атлетико на първа позиция с лидера и шампион Палмейрас, като двата тима имат по 66 точки. “Зелените” обаче имат мач по-малко срещу носителя на Копа Либертадорес Флуминензе.

Другата седмица е последният кръг на първенството, в което Атлетико гостува на Баия, а Палмейрас гостува на Крузейро. Интересното е, че Ботафого и Фламенго, които имат 63 точки, също имат два мача до края на сезона и също таят надежди за титлата.