ПСЖ разнищи Лион за едно полувреме

13 дниФутбол 161 Симеон Кисьов

Пари Сен Жермен нямаше никакви проблеми в дербито на 30-ия кръг на Лига 1 срещу Олимпик Лион. На „Парк де Пренс“ парижани се наложиха с 4:1.

Петте гола в мача паднаха още през първото полувреме. Лукас Бералдо и на два пъти Гонзало Рамош се разписаха за парижани, докато автогол си вкара Неманя Матич. Почетното попадение за „хлапетата“ бе дело на Ърнест Нуама.

ПСЖ е едноличен лидер в класирането и изглежда въпрос на време да спечели титлата. Тимът, воден от Луис Енрике, е с 66 точки, на 11 пред Монако. Лион е осми 41 и е все по-далеч от местата, даващи право за участие в европейските клубни турнири догодина.

Вихрено беше началото на мача, като още до 6-ата минута паднаха два гола в мрежата на гостите. В 3-ата минута Неманя Матич не действа максимално съобразително и прати топката в собствената си мрежа.

Три минути по-късно ПСЖ удвои чрез Бералдо, който засече центриране на Брадли Баркола от ъглов удар.

В 32-рата минута домакините вкараха трети гол. Ашраф Хакими намери по страхотен начин в наказателното поле Гонзало Рамош, който с удар по земя порази целта.

Пет по-късно Нуама си освободи пространство за далечен удар и Лион най-сетне върна един от головете.

Последва обаче моментална реакция от страна на шампионите. Те вкараха четвърти гол. Марко Асенсио асистира на Рамош. Португалецът беше забравен в наказателното поле.

Въпреки вихрената първа част, второто полувреме не бе толкова динамично. Голове не паднаха. ПСЖ по-скоро намали оборотите и пестеше сили. Лион се пробва да намали изоставането си, но Джанлуиджи Донарума беше безгрешен под рамката на вратата.

В следващия кръг от Лига 1 ПСЖ гостува на Лориен, докато Олимпик Лион посреща Монако.