Search Suggestions
      сряда, 25.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Иван Нейков: По-високите пенсии ще доведат до вдигане на данъците

          26 септември 2021 | 00:00 150

          Когато не стигат парите от осигуровки, тогава бюджетът на НОИ за пенсии се допълва от републиканския бюджет. Една голяма част от пенсиите се изплаща от самите пенсионери, защото приходите се генерират от ДДС. Това включва покупката на всеки хляб, всяко кисело мляко, всяко лекарство. Това заяви Иван Нейков от Балканския институт за социална политика пред Нова телевизия.

          - Реклама -
            
            

          От януари няма да се налага увеличаване на данъците, за да се изплащат по-високите пенсии, но не се знае дали в бъдеще няма да се наложи, добави Нейков.

          “Ние ще изпаднем в ситуация, в която половината от средствата ще се плащат не от осигуровки, а от данъци.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Омбудсманът поиска от Гюров и ЦИК гаранции за вота на хората с увреждания

          Велислава Делчева отбеляза дефицити при машинния вот, като липсата на жестов превод и на светлинен сигнал при разпечатване на контролната разписка
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions