Search Suggestions
      сряда, 18.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Падна правителството на Италия

          26 януари 2021 | 00:00 220
          Падна правителството на Италия

          Премиерът на Италия Джуезепе Конте подаде оставката. Официално изявление на президентската пресслужба все още не е разпространено.

          - Реклама -
            
            

          Преди среща с президента Матарела Конте проведе заседание на Министерския съвет, на което той информира за намерението си да напусне поста.

          Това решение беше продиктувано от загубата на мнозинство на управляващата коалиция на Движението 5 звезди и Демократическата партия в горната камара (Сената) на парламента след оттеглянето на малката партия „Вива Италия“ на бившия премиер Матео Ренци.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Напрежение заради руския петрол: Будапеща обвини Загреб в отказ от транзит през „Адрия“

          Унгария настоява Хърватия да спазва правилата на ЕС след спирането на „Дружба“, докато Загреб предупреждава срещу финансиране на войната в Украйна

          Всеки пети европеец допуска диктатура при определени обстоятелства, сочи ново проучване

          Изследване в пет държави отчита растящо недоволство от начина, по който функционира демокрацията, но не и масово отхвърляне на самата система

          Висшият антикорупционен съд задържа бившия енергиен министър Херман Халущенко за два месеца

          Определена е гаранция от 200 млн. гривни по разследване за пране на пари и организирана престъпна схема около „Енергоатом“
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions