София 25 °C София 25°C - предимно облачно Велико Търново 20 °C Велико Търново 20°C - предимно облачно Пловдив 24 °C Пловдив 24°C - разкъсана облачност Варна 23 °C Варна 23°C - ясно небе Бургас 22 °C Бургас 22°C - ясно небе

Барселона си изля гнева на Елче

Каталунците спечелиха убедително с 5:0

пропускане
10 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Барселона  си изля гнева на Елче и го разгроми с 5:0 в първи осминафинален мач от турнира за купата на Испания, игран на стадион "Ноу Камп".
Каталунците бяха подложени на сериозни критики след загубата с 0:1 от Реал Сосиедад, като много се коментираше липсата на Меси и Неймар в титулярния състав.
Този път те двамата започнаха от начало и играта на Барселона нямаше нищо общо. След тотална доминация на домакините те откриха резултата в 35-та минута чрез Неймар. Малко по-късно Луис Суарес вкара брилянтен втори гол.
В самия край на полувремето Неймар спечели дузпа и Лео Меси не сбърка. След почивката аржентинецът направи чудесна асистенция за четвъртото попадение на Жорди Алба, а Неймар оформи крайния резултат след силен удар и лек рикошет в защитник.
Така Барселона практически се класира напред и обезсмисли реванша след седмица.

Първото интересно положение бе в началото на мача, когато Неймар размени двойно подаване с Луис Суарес и навлезе в наказателното поле, но се поколеба да стреля и като поднесе назад към Ракитич топката бе пресечена.
В 9-та минута каталунците имаха претенции за дузпа, след като Неймар опита двойно подаване с Ракитич в наказателното поле, но получи бодичек от защитник. Съдията обаче прецени, че има чиста игра тяло в тяло.
Малко след това Меси се отличи с добър слалом през центъра на защитата, но накрая ударът му от границата на наказателното поле попадна право в ръцете на вратаря.
След комбинация между Неймар и Меси последният стреля, но без да затрудни Титон. Отново двамата комбинираха и Меси намери прекрасно бразилеца непокрит в наказателното поле с дълъг пас, той копна покрай вратаря, но встрани от вратата.
В следващата акция Неймар получи отново точно центриране в пеналта и свали назад към Меси, но той бе блокиран от защитник точно преди да стреля.
В 35-та минута Барса най-сетне откри резултата. Меси игра добре пред наказателното поле и подаде към Сержи Роберо. Той с шпагат отклони към Луис Суарес и след като уругваецът поднесе към непокрития на втората греда Неймар, той спокойно опъна мрежата.
След гола феновете на Ноу Камп избухнаха във възгласи "Меси, Меси", показвайки недвусмислено какво мислят за всички полемики около името на аржентинеца напоследък.
В 39-та минута Барса като по чудо не вкара втори гол. След грешно върнат пас назад Луис Суарес се оказа абсолютно сам срещу вратаря, но опитът му да прехвърли вратаря се оказа неуспешен.
Секунди по-късно обаче уругваецът вкара брилянтен гол. Той получи подаване пред пеналта, пропусна топката и рязко подмина един защитник, финтира друг и след това стреля покрай вратаря.
Защитата на Елче бе пред колапс и още в следващата атака защитник направи неразчетен шпагат срещу Неймар и остави бразилеца сам срещу вратаря, но неговият диагонален удар покрай вратаря се оказа неточен.
В 43-та минута хубав гол на Меси бе отменен заради много спорна засада. След заучено изпълнение на фаул Ракитич копна зад защитата, където Меси овладя на коляно и с мигновен мощен удар заби топката под гредата. Съдията маркира засада, но дори и на повторенията бе изключително трудно да се каже дали има такава.
В последната минута Барса спечели дузпа. Неймар получи прекрасен извеждащ пас зад защитата и след неуспешен шпагат отзад на защитник бе спънат в наказателното поле. Естествено, Лео Меси застана зад топката и не сбърка.
И след почивката ситуацията на терена не се промени и Барса зареди атаки от самото начало. Меси изведе с копващо подаване Неймар в наказателното поле, но той се забави с удара и вратарят изби от краката му.
В 56-та минута домакините вкараха четвърти гол. Меси даде брилянтен диагонален пас зад защитата за Алба и макр той да н си спря топката по перфектен начин, успя да я прокара между краката на вратаря.
Три минути по-късно Неймар вкара зрелищен гол. Той подмина защитник пред наказателното поле и стреля много силно от около 20 метра, топката рикошира в друг бранител и влетя право до сглобката на гредите.
Темпото на игра спадна леко. В 78-та минута Меси бе много близо до гол след чудесно изпълнение на пряк свободен удар, но Титон се хвърли и направи брилянтно спасяване.
Две минути по-късно влезлият като резерва Педро имаше златен шанс. Той бе изведен абсолютно сам зад защитата от Луис Суарес и прехвърли вратаря с лоб, но топката мина покрай вратата.