БАРСЕЛОНА СРЕЩА ОТНОВО МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД

КУПА НА ШАМПИОНИТЕ ИЗПРАВЯ ОТНОВО БАРСЕЛОНА СРЕЩУ ЮНАЙТЕД СЛЕД 3 ГОДИНИ. МАЧЪТ ЩЕ ЗАПОЧНЕ В 23:05 БЪЛГАРСКО ВРЕМЕ

9 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Европейският клубен шампион Барселона излиза срещу Английският гигант Манчестър Юнайтед в международният турнир "Купа на шампионите".

Каталунците започнаха с победа участието си в на турнира. Двубоите от групата на "каталунците" се провеждат в Северна Америка.

В първия си двубой "каталунците" победиха с 2:1 състава на ЛА Галакси с голове на Луис Суарес в края на първата част и на Серхи Роберто в началото на второто полувреме.

Манчестър Юнайтед има два мача с две победи в надпреварата. "Червените дяволи" победиха Клуб Америка  с 1:0. Голът отбеляза новата звезда в отбора Шнайдерлин който беше откупен от Саутхямптън. Във втория си двубой играчите на Луис Ван Гаал победиха американския Сан Хосе с 3:1. Точни за успеха на Юнайтед в този мач бяха Хуан Мата и Перейра. За гръмкият успех помогна и другото ново попълнение Мемфис Депай.

За последно двата отбора се изправиха един срещу друг през 2012 г. в приятелска среща, която Барселона спечели след изпълнение на дузпи. Година по-рано пък "червените дяволи" спечелиха с 2:1 пак в контрола, а последният официален двубой помежду им е финалът в Шампионската лига през 2011 г., когато Барса спечели с 3:1.

В този мач обаче Барселона излиза без Лионел Меси и Неймар, които получиха по-дълга почивка заради участието си на турнира Копа Америка.