Болоня нанесе болезнен удар по амбициите на Рома за Шампионска лига

11 дниФутбол 123 Симеон Кисьов

Болоня нанесе болезнен удар по амбициите на Рома за класиране в Шампионска лига, след като спечели с 3:1 визитата си на „Олимпико“ от 33-ия кръг на Серия А.

Първият шанс в мача се откри в 9-ата минута пред Стефан Ел Шаарауи, който стреля от добра позиция, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Болоня поведе в 14-ата минута с много хубав гол. Рикардо Калафиори подаде към Усама Ел Азузи, който с акробатичен удар стреля, топката срещна левия страничен стълб на вратата на Рома и влезе в мрежата на Миле Свилар.

Рома направи много сериозен пропуск в 20-ата минута. Леандро Паредес отне топката от Лукуми. Аржентинският футболист след това финтира още един играч на Болоня в наказателното поле на гостите и беше сам срещу Лукаш Скорупски, но стреля неточно в аут.

Болоня продължи да доминира и беше много близо до това да вкара втори гол в 42-ата минута, но след удара на Алексис Салемакерс топката срещна напречната греда на вратата на Свилар.

Болоня удвои своята преднина в 45-ата минута, когато Усама Ел Азузи намери с много добър пас Джошуа Зиркзее в наказателното поле на Болоня, а той с премерен удар вкара топката за втори път във вратата на Свилар.

Рома намали своя паси в 56-ата минута след попадение на Сардар Азмун.

Болоня направи резултата 3:1 в 65-ата минута след гол на Алексис Салемакерс.

Болоня вкара още един гол в добавеното време на мача чрез Сантиаго Кастро, но попадението не бе зачетено заради засада.

Болоня е четвърти в класирането с 62 точки, а Рома е пети с 55 точки и мач по-малко.