Лудогорец прегази Хебър, отива на финал за Купата

Разградчани пометоха домакините с пет попадения, удариха и греда

15 дниФутбол 15 Симеон Кисьов

Лудогорец разби Хебър с 5:0 като гост в реванш от полуфиналите на турнира за Купата на България и с общ резултат 9:0 ще спори за трофея.

Финалът е на 15 май, а съперник на "орлите" са "канарчетата" от Ботев (Пловдив), елиминирали ЦСКА след 3:0 общ резултат.

Домакините имаше възможност да отбележат преди да е изминала една минута игра, но Сержио Падт спаси изстрела на Георги Каракашев.

Лудогорец отвърна с пропуск на Матиас Тисера в 4-ата минута, а след последвалия корнер Ивайло Чочев откри резултата с глава (1:0).

След четвърт час игра Матиас Тисера направи непростим пропуск на празна врата, след като позволи да бъде застигнат и блокиран на метър от голлинията.

Разградчани поведоха с 2:0 след индивидуална акция на Кайо Видал, който измина пътя от центъра до наказателното поле на съперника с топка в крака и я прати в мрежата.

След половин час игра Хебър създаде две добри положения пред вратата на Лудогорец, но Каракашев нямаше късмет да отбележи.

Минути по-късно Матиас Тисера направи поредния си пропуск пред вратата на домакините.

Клод Консалвеш оформи класическа преднина на Лудогорец минута преди края на първото полувреме с техничен удар в горния ляв ъгъл - 3:0.

В първите десет минути на втората част двата тима си размениха по едно опасно положение. Удар на Олексий Збун към вратата на Лудогорец беше спасен, а Матиас Тисера не успя да уцели тази на Хебър от добра позиция.

Тисера пропиля още един шанс в 66-ата минута, когато силният му удар срещна напречната греда. Аржентинецът записа още един пропуск на сметката си в 70-ата минута, когато се обърна и шутира, но извън вратата.

Четвърт час преди края Тисера все пак успя да вкара гол, преодолявайки вратаря на Хебър и на празна врата ритна топката във вратата за 4:0.

Сонко Сундберг оформи крайното 5:0 с бомбен удар от границата на наказателното поле.