Бордо изпусна победа в самия край

Амиен открадна точка от жирондинците

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Бордо и гостуващият Амиен завършиха 1:1 в мач от 19-ия кръг на френската Лига 1.
Жирондинците започнаха по-добре и поведоха с гол на Самуел Калу (22), който засече центриране на Паленсия. В края на полувремето Амиен имаше възможност да изравни след удар на Мендоса, но Костил се намеси добре и изби в корнер.
След почивката Калу стреля неточно в 50-ата минута, а гостите опитаха всичко по силите си да стигнат до ремито и успяха в самия край. Гнаоре (97) наказа Костил и донесе точката за Амиен.
Бордо заема 12-о място с актив от 22 точки, а Амиен е на 17-а позиция над зоната на изпадащите със 17.