Борусия (Дортмунд) разби Лайпциг с 4:1

Вестфалци обърнаха и сразиха РБ Лайпциг

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Борусия (Дортмунд) започна сезона успешно, след като на пълния "Сигнал Идуна Парк" обърна и победи коравия Лайпциг с 4:1 в мач от първия кръг на германската Бундеслига. По този начин рурците започнаха успешно сезона в германския елит. Гостуващият отбор стартира с много ранно попадение, което бе дело на Аугустин и падна още в първите секунди на срещата.Все пак отборът на Лусиен Фавър успя да обърне нещата в своя полза. В 21-ата минута Дахуд съумя да стигне до изравнителен гол, а пет минути преди почивката Сабитцер си вкара автогол.По този начин Борусия вече имаше предимство в резултата и това даде сериозна увереност на домакините.В 43-ата минута Витцел тотално довърши клетите гости и уби всякаква интрига в срещата. За крайното 4:1 точен бе Ройс в 91-ата минута.Това бе и официален дебют на Фавър в Бундеслигата за Дортмунд и отборът стартира добре при него.