Борусия (Дортмунд) с важен успех

Борусия реши всичко в мача в 88-ата минута след гол на Рафаел Герейро

3 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Борусия (Дортмунд) победи с 2:0 Унион (Берлин) у дома в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Марко Ройс (27) и Рафаел Герейро (88) бяха точни за "жълто-черните". Ерлинг Халанд пропусна дузпа.

С успеха тимът на Един Терзич събра 52 точки и заема 5-о място във временното класиране. "Железните" са осми с 43 точки.

Във 2-ата минута Маркус Ингвартсен опита да изненада вратаря на домакините, но топката срещна гредата. "Жълто-черните" отговориха с неточен удар на Марко Ройс.

В 14-ата минута Луте се справи след силен удар на Торган Азар. Малко след това Джовани Рейна отправи коварен шут, който влизаше в десния ъгъл, но отново вратарят на "железните" се справи.

В 26-ата минута Борусия получи дузпа за нарушение в наказателното поле на Луте. Зад топката застана Ерлинг Халанд, но вратарят спаси удара на норвежеца. Топката обаче стигна до Марко Ройс, който успя да открие резултата.

В 64-ата минута опасен удар на Рейна бе блокиран от защитник. Малко след това Макс Крузе можеше да се разпише, но пропусна.

Борусия реши всичко в мача в 88-ата минута след гол на Рафаел Герейро. Португалецът получи хубав пас от Юлиан Брандт и с удар в центъра на вратата вкара за 2:0.