Ботев и Локомотив, първо равенство за двата тима през сезона

Жега и малко положения на стадиона в Монтана

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) завършиха при 0:0 в среща от седмия кръг на Първа лига. На стадион "Огоста" в Монтана жегата явно попречи на двата отбора да покажат най-доброто, на което са способни. Равенството е първо и за двата отбора от началото на шампионата.
Първото полувреме предложи малко повече емоции на феновете и на двата отбора, като Аралица и Атанасов пропуснаха да вкарат. През втората част гостите от Пловдив пропуснаха най-добрата възможност, като Посинкович стреля във вратаря Костов след бърза контраатака.
Много индивидуални грешки в разиграванията и завършващата фаза съпътстваха мача, след който и двата тима е изкачиха с по една място в класирането. "Смърфовете са седми с 10 точки, а врачани заемат 11-ата позиция със 7.