Ботев (Пловдив) се намърда в шестицата

Дилан Мертенс и Антонио Перера вкараха за успеха над Ботев (Враца), отмениха две попадения на Брахими

20 дниФутбол 117 Симеон Кисьов

Ботев (Пловдив) спечели с 2:0 домакинството си на Ботев (Враца) в първата среща от програмата на 29-ия кръг на Еfbet Лига. Успехът изкачи "канарчетата" на шестото място във временното класиране кръг преди края на редовния сезон. Тимът на Душан Керкез събра 41 точки и е с една повече от Крумовград и с две пред Арда и ЦСКА 1948. Врачани остават на 15-ото място с  19 точки.

Попаденията за "жълто-черните" тази вечер реализираха Дилан Мертенс през първото полувреме и Антонио Перера през втората част. Два гола на Мохамед Брахими пък бяха отменени заради засади.

Мачът започна с жест на "канарчетата" към тежко контузения им съотборник Георги Николов. Играчите на Ботев (Пловдив) излязоха на терена с фланелки с №93 - номерът на голмайстора.

В 12-ата минута удар на Даниел Генов срещна тялото на защитник на Ботев. Гостите имаха претенции, че топката се е отбила в ръката на бранителя, но сигнал нямаше. Темпото на игра бе доста ниско и голови положения пред двете врати липсваха. В 22-ата минута Мирослав Маринов получи топката на левия фланг. Нападателят на врачани овладя и стреля към далечния ъгъл, но Ханкич изби в корнер.

В 25-ата минута Джеймс Ето'о шутира неточно от дъгата на наказателното поле. Най-чистата голова ситуация се откри в 28-ата минута. Джеймс Ето'о изведе Укаки очи в очи с вратаря на гостите, но десният халф-бек не успя да преодолее Красимир Костов и стреля в него. Все пак Ботев поведе в 32-ата минута от идентична ситуация, при която Мохамед Брахими беше изведен сам срещу вратаря. Този път нападателят преодоля Костов, но само секунди след това попадението беше отменено заради засада след намесата на ВАР.

Седем минути по-късно Дилан Мартенс се разписа и този път попадението беше зачетено. Халфът блесна с отличен рейд и от малък ъгъл вкара с мощен изстрел - 1:0.

В 58-ата минута втори гол на Брахими не бе зачетен заради засада.

Малко след това Марко Мажуга поднесе топката на Клер Сербер, който стреля неточно.

В 62-ата минута Антонио Перера подпечата победата на Ботев (Пловдив), реализирайки отблизо с глава, след като бе изпуснат от Браян Переа - 2:0.