Черно море победи Дунав с 1:0

Илиас Хасани носи победата на „моряците“ с първия си гол в професионалния футбол

Черно море продължава да бъде без грешна стъпка от началото на сезона. Тимът на Георги Иванов-Гонзо записа трети успех от три мача и е лидер в класирането с 9 точки. Днес „моряците“ се завърнаха на своя стадион „Тича“ и зарадваха над 4000 привърженици с успех с 1:0 над Дунав, а попадението за успеха бе дело на Илиас Хасани. За крайния бранител това е първи гол в професионалния футбол.
Футболистите на Георги Иванов започнаха по-силно срещата и още във втората минута Мариян Огнянов имаше шанс да открие, но от 10 метра прати топката покрай вратата. Малко по-късно отново той пропиля още едно положение за „моряците“.
Най-чистото положение през първите 45 минути обаче бе пред вратата на домакините. В 23-ата минута Бранимир Костадинов се измъкна и се озова сам срещу Емил Михайлов, но ударът му бе избит от стража на Черно море.
В края на първото полувреме Мариян Огнянов все пак успя да вкара топката в мрежата на Дунав, но попадението бе отменено заради засада. Повторенията показаха, че такава няма.
„Моряците“ продължиха с атакаите и през второто полувреме и логично стигнаха до гол. В 65-ата минута Илиас Хасани проби по фланга, стигна почти до аутлинията и центрира. Получи се лек рикошет, който изненада всички, а топката влетя директно във вратата на Дунав за 1:0!
Най-чистото положение за Дунав дойде 15 минути преди края на срещата. Топката се озова в Ненов, който стреля към празната врата. Кълбото срещна страничната греда, след което рикошира в крак на бранител, но за щастие на домакините прескочи вратата.
До края на мача ситуациите бяха пред вратата на Дунав, но нов гол не падна.
Тимът на Веселин Великов е на второ място в класирането с 4 точки.