Чикаго надви Сакраменто (ВИДЕО)

"Биковете" вече са на трето място в класирането

пропускане
9 годиниБаскетбол 9 Телевизия Евроком

Чикаго Булс победи Сакраменто Кингс със 104-86. Мачът започна оспорвано, но на почивката Чикаго се оттегли с преднина от 8 точки.

През второто полувреме "биковете" натрупаха комфортна преднина и не изпуснаха водачеството си до края на срещата, въпреки опитите на Сакраменто да се върне в мача.

С дабъл-дабъл за победителите се отчете Пау Гасол, който вкара 26 точки и овладя 16 борби. Дерик Роуз реализира 23, като подаде и 7 завършващи паса. За Сакраменто най-резултатен стана Руди Гай, който има 24 точки.

След срещата Чикаго вече заема третото място във временното класиране и в следващия кръг ще има за съперник Кливланд. Сакраменто пада на 14-тата позиция, а в четвъртък му предстои мач с Милуоки Бъкс.