ФРАНЦИЯ ПОБЕДИ БЪЛГАРИЯ С 4:1

ГОРЧИВ ДЕБЮТ ЗА ХУБЧЕВ, ГРУБИ ГРЕШКИ В БЪЛГАРСКАТА ЗАЩИТА

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Франция победи като домакин България с 4:1 в квалификация за Световното първенство в Русия през 2018 година. Двата тима са в група „А“ на Зона „Европа“ от квалификациите. Дебют начело на националния тим на България с този мач направи Петър Хубчев.Два гола за французите вкара Кевин Гамейро.Пред над 80 000 зрители на „Стад де Франс“ в Париж тимът на Франция стартира по-активно двубоя с дълбока преса.Първият гол в мача обаче бе за България. В 6-ата минута, при първата възможност за България пред вратата на Франция, Бакари Саня събори в наказателното поле Георги Миланов, за което бе отсъдена дузпа. Михаил Александров бе точен, като топката се удари в дясната греда на Лорис и влезе във вратата му за 1:0 за България.Домакините реагираха веднага, като в 22-ата минута Кевин Гамейро изравни резултата. Нападателят на Атлетико (Мадрид) бе изведен от Саня сам срещу Владислав Стоянов и вкара за 1:1.В 26-ата минута Димитри Пайе даде преднина на Франция, след като вкара гол при опит да подаде топката към Антоан Гризман в наказателното поле на България.В 38-ата минута и самият Гризман, който преди мача получи наградата си за Играч №1 на Евро 2016 вкара, правейки резултата 3:1 за Франция.Той използва груба грешка на Димитър Пиргов в отбраната на тима на България.През втората част тоталното превъзходство на французите продължи, като те се задоволиха само с още едно попадение във вратата на Стоянов.В 59-ата минута с втория си гол в мача Кевин Гамейро направи резултата 4:1 за Франция. Той завърши бърза контраатака на Франция, като бе намерен в малкото наказателно поле пред Владислав Стоянов от Антоан Гризман.До края на двубоя тимът на Франция пропусна още няколко добри възможности за гол.За избраниците на селекционера Дидие Дешан това бе първа победа в квалификациите от два изиграни мача.Българският тим регистрира първата си загуба в кампанията.