Интер надви СПАЛ с 2:0

"Нерадзурите" с 15-а победа от началото на сезона

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Интер срази у дома СПАЛ с 2:0 в среща от 27-ия кръг на италианската Серия „А“ и се доближи само на точка от градския съперник Милан, заемащ трета позиция във временното класиране.
През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, а след почивката Матео Политано (67) и Роберто Галярдини (77) след пас на Седрик Соарес донесоха трите точки за „нерадзурите“.
След 15-ата си победа за сезона Интер е четвърти с 50 точки и една по-малко от третия Милан, водейки с 6 пункта на следващите го Рома, Торино и Аталанта. СПАЛ е 16-и с 23 точки и на 2 пред опасната зона.
В други срещи от кръга Сампдория отстъпи у дома на Аталанта с 1:2, а Торино спечели с 2:1 при визитата си срещу Фрозиноне.