София 20 °C София 20°C - предимно ясно Велико Търново 19 °C Велико Търново 19°C - кратковременен пороен дъжд Пловдив 22 °C Пловдив 22°C - облачно Варна 21 °C Варна 21°C - кратковременен пороен дъжд Бургас 23 °C Бургас 23°C - облачно

Късни голове на златна резерва доближиха ЦСКА 1948 до Европа

Неделко Пишчевич зарадва "червените" след два удара с глава

24 дниФутбол 5 Симеон Кисьов

ЦСКА 1948 победи Ботев (Пловдив) с 2:1 у дома в двубой от предпоследния 35-и кръг на efbet Лига.

Срещата в Бистрица започна с много борба в центъра на терена, но липсваха реалните голови положения пред двете врати.

Мартин Секулич имаше възможност да открие резултата след четвърт час игра, но ударът му с глава е неточен. Отново той можеше да стреля от добра позиция в 27-ата минута, но беше блокиран.

Десет минути след това ЦСКА показа зъби в атака с опасен, но неточен удар на Никола Илиев.

Гредата помогна на "червените" в 41-ата минута след изстрел с левия крак на Мартин Секулич.

Пет минути след почивката дойде първият точен удар в срещата, а с него и първият гол. Кристиан Нвачукву се разписа със силен удар, поемайки топката на границата на наказателното поле на ЦСКА 1948 (0:1).

Радослав Кирилов пропусна чудесна възможност в 69-ата минута, когато стреля встрани от вратата от добра позиция.

Четвърт час преди края ЦСКА 1948 пропусна най-чистото си положение, при което удар на Талис бе отбит в гредата, а Педриньо не сполучи в добавката.

Десет минути преди края бразилецът намери резервата Неделко Пишчевич в наказателното поле и той след удар с глава успя да изравни резултата (1:1).

В първата минута от продължението на мача Неделко Пишчевич беше най-добре пласиран при центриране от корнер и с глава донесе победата на "червените" - 2:1.

Успехът изстреля ЦСКА 1948 на седмото място, даващо право на бараж за Лигата на конференциите. "Червените" са с точка пред Арда. В последния кръг ЦСКА 1948  гостува на Славия, а кърджалийци гостуват на Ботев (Пловдив).