София 25 °C София 25°C - предимно облачно Велико Търново 20 °C Велико Търново 20°C - предимно облачно Пловдив 24 °C Пловдив 24°C - разкъсана облачност Варна 23 °C Варна 23°C - ясно небе Бургас 22 °C Бургас 22°C - ясно небе

Германия се спаси срещу Швейцария в края, спечели групата

Никлас Фюлкруг герой за Бундестима с попадение в добавеното време

5 дниФутбол 35 Симеон Кисьов

Швейцария и домакинът Германия завършиха 1:1 в последния си мач от група "А" на Евро 2024. Дан Ндойе (28) изведе "кръстоноците" напред на "Дойче Банк Парк" във Франкфурт, а резервата Никлас Фюлкруг (90+2) спаси Бундестима, който финишира първи в групата.

Бундестима спечели първите си два мача от групата (5:1 срещу Шотландия и 2:0 срещу Унгария) и вече е осминафиналист, докато “кръстоносците” са с 4 точки (победа с 3:1 срещу Унгария и равенство 1:1 с Шотландия).

Немците започнаха по-активно и стигнаха до гол в 16-ата минута, когато Андрих отбеляза след удар извън наказателното поле. ВАР обаче не зачете попадението заради нарушение на Мусиала срещу Ебишер преди гола.

Швейцарците пък шокираха домакините при първата си опасна атака. В 28-ата минута Дан Ндойе засече ниско центриране на Фройлер отдясно, пращайки топката под напречната греда за първия си гол за националния отбор и за 1:0. Първоначално останаха съмнения за засада на нападателя, но ВАР зачете гола. Секунди след това Ндойе преодоля Рюдигер и излезе сам срещу Нойер, но ударът му премина встрани. До почивката Германия не успя да върне попадението, въпреки че притискаше съперника в неговата половина.

В 50-ата минута Виртц изведе добре Мусиала, който стреля от границата на наказателното поле, но в обсега на Зомер, който спаси без проблеми. Пет минути след това удар на Кроос след чудесна немска атака завърши встрани от вратата на швейцарците.