Ливърпул надви Саутхемптън с 3:0

Мърсисайдци разбиха у дома Саутхемптън и записаха седми пореден успех във всички турнири

Лидерът Ливърпул разби гостуващия Саутхемптън с 3:0 в среща от шестия кръг на английската Висша лига и остава на върха с пълен актив от 18 точки. Това бе седми пореден успех за мърсисайдци във всички турнири.

Дани Ингс, който е преотстъпен под наем от Ливърпул, нямаше право да играе днес за „светците“.

Холандският защитник Уесли Хьод си вкара автогол в 10-ата минута и даде преднина на домакините при центриране на Шакири, а започналият за първи път като титуляр този сезон камерунски бранител Жоел Матип (21) удвои аванса им след асистенция на Тренд Александер-Арнолд от корнер. Египетският голмайстор Мохамед Салах (45+3) вкара трети гол в добавеното време на първата част с добавка, след като топката се бе отбила в напречната греда при изпълнение на пряк свободен удар от Шакири.

След почивката в 54-ата минута най-скъпият защитник в света Ван Дайк получи контузия и бе заменен от Джо Гомес. Мърсисайдци намалиха оборотите и едва в 88-ата минута стигнаха до нов гол на Салах, но той бе отменен заради засада. В първата минута от добавеното време пък Чарли Остин нанесе първия и единствен точен в актива на гостите, но Алисон изби.

Така Ливърпул записа шеста поредна победа за първенство и остава лидер с 18 точки. Саутхемптън допусна трета шампионатна загуба и е 14-и с 5 точки.