София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

Лудогорец победи Витоша с 3:0

"Орлите" удариха с 3:0 Витоша (Бистрица)

Лудогорец възстанови преднината си от 4 точки на върха във временното класиране на Първа лига. "Орлите" се наложиха с 3:0 като домакин на Витоша в последна среща от 17-ия кръг на шампионата и събраха актив от 42 точки на 1-ото място. Вторият ЦСКА е с 38, следван от Левски с 32.
Иначе днес на "Лудогорец Арена" момчетата на Димитър Димитров срещнаха трудности срещу новака в елита единствено през първите 45 минути, в които голове не паднаха и в крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.
След подновяването на играта Лудогорец вдигна значително темпото и логично в 52-ата минута излезе напред в резултата. Точен за домакините бе Клаудиуи Кешеру, който се разписа отблизо след разбъркване в наказателното поле на Витоша.
В 63-ата минута положението на гостите се усложни, след като Даниел Кутев бе изгонен за втори жълт картон. Само една по-късно Мисиджан удвои, засичайки от въздуха центриране на далечната греда. Малко по-късно Густаво Кампаняро направи резултата класически със силен удар от дистанция.