Ман Сити направи важна крачка към титлата

10 дниФутбол 179 Симеон Кисьов

Манчестър Сити демонстрира шампионско темпо, спечелвайки с категоричното 4:0 гостуването на Брайтън в отложен мач от 29-ия кръг на Висшата лига. По този начин „гражданите“ продължават гонитбата с Арсенал за шампионската титла в първенството.

Още в 3-ата минута Едерсон се наложи да се намесва, спасявайки опасен удар на Дани Уелбек.

В 15-ата минута пред Нейтън Аке се откри добра взъможност, но ударът му премина над напречната греда и излезе в аут.

Манчестър Сити поведе в резултата в 17-ата минута, когато Кайл Уолкър намери Кевин Де Бройне, който отблизо вкара топката във вратата на Джейсън Стийл.

Две минути по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Манчестър Сити Люис Дънк стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Едерсон.

Хулиан Алварес получи добър шанс в 20-ата минута, но ударът му не бе точен.

Манчестър Сити удвои своята преднина в 26-ата минута, когато Фил Фодън стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в играч на Брайтън и влетя във вратата на Джейсън Стийл.

Манчестър Сити вкара трети гол в 34-ата минута. Фил Фодън се възползва от много груба грешка при разиграването от страна на играчите на Брайтън в тяхното наказателно поле. Фодън открадна топката, а след това я вкара за трети път във вратата на Стийл.

Жоао Педро направи много добър пробив в 53-ата минута, но Едерсон след това спаси удара му.

Хулиан Алварес отново имаше добра позиция в 60-ата минута, но ударът му премина над напречната греда на вратата на Брайтън.

Хулиан Алварес все пак вкара в 62-ата минута, за да направи резултата 4:0.

Футболистите на Брайтън имаха претенции за дузпа в 70-ата минута за нарушение срещу Жоао Педро в наказателното поле на Манчестър Сити, но реферите замълчаха.

Жоао Педро пропусна златна възможност в 85-ата минута, но след удара му топката премина встрани от десния страничен стълб на врататан а Едерсон.

В добавеното време на мача Жереми Доку получи хубав пас от Хулиан Алварес в наказателното поле на Брайтън и стреля, но Джейсън Стийл успя да се намеси и да спаси.

С тази победа Манчестър Сити се изкачи на второ място във временното класиране със 76 точки, като изостава само на точка от лидера Арсенал. „Гражданите“ обаче са и с мач по-малко от „артилеристите“. Ливърпул е трети със 74 точки.

Брайтън е единадесети с 44 точки.

В следващия кръг Манчестър Сити гостува на Нотингам Форест, Арсенал има визита на Тотнъм, а Ливърпул гостува на Уест Хем.