Монца не се предаде и взе точка от Лацио

В следващия кръг Монца ще гостува на Фиорентина, докато Лацио ще приеме Емполи

14 дниФутбол 20 Симеон Кисьов

Монца и Лацио направиха зрелищен мач от 35-ия кръг на Серия А, който завърши при равенство 2:2. Римските "орли" повеждаха в резултата на два пъти, но две попадения на Милан Джурич донесоха точката на "бианкоросите".

В 12-ата минута Даичи Камада имаше добър шанс да открие резултата, но Микеле Ди Грегорио спаси. Чиро Имобиле обаче показа хищническия си инстинкт, стигна пръв до топката, и я прати в мрежата от близко разстояние.

11 минути след това домакините бяха близо до изравняването. Андреа Колпания центрира, а Валентин Колпани стреля с глава. Изпълнението му обаче бе неточно.

Шест минути преди края на първото полувреме Монца създаде още едно положение. Уорън Бондо засече центриране и стреля с глава, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

В началните минути на втората част нямаше сериозни опасности пред двете врати.

В 75-ата минута Монца изравни. Първоначално попадението на Милан Джурич бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР голът бе потвърден.

Осем минути по-късно римските "орли" отново поведоха в резултата. Домакините допуснаха сериозна грешка при разиграването, от която се възползва Матиас Весино, който преодоля стража на Монца.

"Бианкоросите" стигнаха до точката в 92-ата минута. Матео Песина центира, а Джурич отбеляза втория си гол в мача след страхотен удар с глава в десния ъгъл.

В следващия кръг Монца ще гостува на Фиорентина, докато Лацио ще приеме Емполи.