София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

Невероятна драма и зрелище в Истанбул

РБ Лайпциг надви турския шапион и поглежда към 1/8-финалите

3 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

РазенБалшпорт Лайпциг изтърваваше на два пъти аванс от два гола, но в крайна сметка спечели драматично с 4:3 при визитата си на турския първенец Истанбул Башакшехир в мач от група H и направи важна крачка към 1/8-финалите на Шампионската лига.

Юсуф Поулсен (26) изведе гостите напред, а Норди Мукиеле (43) удвои аванса им след асистенция на Емил Форсберг. В добавеното време на първата част Ирфан Кахвечъ (45+2) върна надеждите на домакините след подаване на Вишча.

През второто полувреме домакините опитаха всичко по силите си да изравнят. „Червените бикове“ обаче решиха всичко в своя полза след попадение на Даниел Олмо (66). Скоро след това Ирфан Кахвечъ (72) вкара втори гол за 2:3 и вдъхнови домакините да потърсят равенството. Малко преди края Кахвечъ (85) оформи своя хеттрик, но в добавеното време Александер Сьорлот (90+2) донесе трите точки за "червените бикове".

След успеха си германският тим събра 9 точки и излезе на втора позиция, изравнявайки се по точки с лидера в групата Манчестър Юнайтед, който тази вечер приема ПСЖ, разполагащ с 6 точки в актива си. Истанбул Башакшехир е на дъното с 3 точки.