Пари Сен Жермен разби Марсилия с 4:0

По две отбелязаха Мауро Икарди и Килиан Мбапе, а Анхел Ди Мария се отличи с две асистенции

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Пари Сен Жермен триумфира в Льо Класик, разгромявайки големия си съперник Марсилия с 4:0 на “Парк де Пренс” в дербито на 11-ия кръг на Лига 1. Всичките попадения паднаха още през първото полувреме. По две отбелязаха Мауро Икарди и Килиан Мбапе, а Анхел Ди Мария се отличи с две асистенции.
Томас Тухел разчита най-вече на мощното си атакуващо трио, съставено от Анхел Ди Мария, Икарди и Мбапе, който е титуляр за първи път от два месеца насам. Андре Вилаш-Боаш също залага на силен нападателен тризъбец, оформен от Валер Жермен, Дарио Бенедето и Димитри Пайе.
Още в първите пет минути Ди Мария и Мбапе се отчетоха с пропуски. В 10-ата Жермен получи топката на точката за дузпа, но мощният му удар мина встрани от вратата. Секунди по-късно Ди Мария центрира към сънародника си Икарди, чийто удар с глава беше спрян от Стив Манданда. Нападателят обаче успя да се разпише при добавката си.
В 23-ата минута Мбапе с пета изведе Икарди сам срещу вратаря, но Манданда спаси неговия изстрел. Три по-късно аржентинецът все пак стигна до втория си гол в мача. Тогава той засече с глава чудесен прехвърлящ пас на Марко Верати. В 30-ата стражът на гостите изби опасен шут на Мбапе. В 32-ата обаче младият талант покачи на 3:0, когато след пас на Ди Мария нападателят прати топката в опразнената врата. В 44-ата аржентинецът изведе по перфектен начин Мбапе, който се възползва от това, за да отбележи второто си попадение за вечерта.
Втората част започна в много по-спокойно темпо и първото сериозно положение в нея дойде едва в 71-ата минута, когато Мбапе и Икарди си размениха няколко подавания пред противниковата врата, но ударът на французина мина покрай нея. В 79-ата мощен шут от далече на Валентин Ронжие беше блокиран от Тиаго Силва.