Португалия изпусна два гола аванс срещу Сърбия

През второто полувреме домакините изравниха с попадения на Александър Митрович (46) и Филип Костич (60)

3 годиниФутбол 4 Симеон Кисьов

Сърбия и Португалия завършиха наравно 2:2 в мач от група "А" на световните квалификации. Диого Жота вкара два гола за "мореплавателите" в 11-ата и 36-ата минута. През второто полувреме домакините изравниха с попадения на Александър Митрович (46) и Филип Костич (60).

Така и двата отбора са лидери във временното класиране с по 4 точки.

Двубоят започна по-добре за гостите. В 9-ата минута Жота намери Роналдо на добра позиция, но звездата на Ювентус пропусна.

Две минути след това Португалия поведе. Бернардо Силва намери с центриране непокрития на далечната греда Жота, който с глава вкара за 0:1.

В 36-ата минута Седрик напредна отдясно и с перфектно центриране качи топката на главата на оставения непокрит в наказателното поле Жота, който вкара за 0:2.

В началото на второто полувреме Сърбия се върна в мача. Неманя Радонич проби и намери Александър Митрович в малкото наказателно поле. Нападателят се вклини между двама защитници и матира Руи Патрисио за 1:2.

След час игра Неманя Гудел намери Филип Костич, който със силен шут изравни резултата.

В 76-ата минута пред Роналдо се откри отлична възможност отново да изведе своя отбор напред в резултата, но стреля в аут.

В продължението на мача Никола Миленкович бе изгонен с директен червен картон. Секунди по-късно Нуно Мендеш намери Роналдо в наказателното поле. Нападателят отправи удар, който Марко Дмитрович не успя да спаси. Кълбото влизаше във вратата, когато Стефан Митрович изби. Останаха сериозни съмнения, че топката беше преминала голлинията.