София 20 °C София 20°C - предимно ясно Велико Търново 19 °C Велико Търново 19°C - кратковременен пороен дъжд Пловдив 22 °C Пловдив 22°C - облачно Варна 21 °C Варна 21°C - кратковременен пороен дъжд Бургас 23 °C Бургас 23°C - облачно

Последният мач на Клаудиор Раниери - загуба след късна дузпа, Фиорентина загря за финала на ЛК

24 дниФутбол 6 Симеон Кисьов

Фиорентина победи Каляри с 3:2 като гост в мач от италианската Серия А. Така легендарният треньор Клаудио Раниери завърши кариерата си със загуба дошла след дузпа в 11-ата минута на продължението на мача. Артур Мело се разписа от бялата точка, а преди това „виолетовите“ изравниха в 89-ата, когато вкара Гонсалес.

Иначе мачът започна с две ситуации, които се отвориха пред домакините. Първо Зито Лувумбо, а после и Алесандро Дейола пропуснаха шансове за Каляри.

В 39-ата минута Фиорентина поведе. Тогава Джаково Бонавентура завърши красив индивидуален рейд с попадение в мрежата на Каляри.

До почивката Гаетано Кастовили имаше шанс, но пропусна.

В продължението на първото полувреме домакините вкараха топката в мрежата на „виолетовите“, но попадението не бе зачетено заради засада на Джанлука Лападула.

В 64-ата минута Алесандро Дайола вкара за Каляри, но първоначално бе маркирана засада. След намеса на ВАР обаче попадението бе зачетено – 1:1.

В 85-ата минута Каляри поведе. Кингстоун Мутандуа намери топката с невероятна скорост и вкара за 2:1.

Изравнителното попадение дойде 4 минути по-късно, когато Кристиано Бираги подаде към Гонсалес, който отбеляза.

Първоначално реферът назначи 5-минутно продължение на редовното време. В първата минута Лападула вкара гол за Каляри, който обаче не бе зачетен.

Мачът продължи по-дълго и се стигна до 11-ата минута на продължението, когато реферът Александро Протнера отсъди дузпа, след като провери ситуацията с ВАР. Артур Мело застана зад топката и реализира победното попадение в мача.

След няколко дни Фиорентина ще се изправи срещу Олимпиакос във финала за Лигата на конференциите.