Реал Мадрид победи Дортмунд с 3:2

Реал Мадрид и Дортмунд спретнаха шоу

Европейският клубен шампион Реал Мадрид завърши груповата фаза в Шампионската лига с трудна победа с 3:2 над Борусия (Дортмунд). Кристиано Роналдо стана първият футболист, който бележи във всеки един от шестте мача в групата на надпреварата. Борха Майорал откри резултата в осмата минута, а Роналдо покачи в 13-ата. Пиер-Емерик Обамеянг изравни с попадения в 43-ата и 49-ата минути. Лукас Васкес донесе успеха в 81-ата минута. Още преди тази среща беше ясно, че момчетата на Зинедин Зидан ще останат втори в групата си след Тотнъм.