Славия разби Пирин с 5:2

"Белите" разбиха "орлетата" едва в добавеното време на срещата

Пирин загуби от Славия с 2:5 в среща от 29-ия кръг на Първа лига. Мачът бе от група А на втората осмица и предложи много емоции и дори екшън край страничната линия, където треньорът на гостите Златомир Загорчич бе уцелен с бутилка и падна на земята. След това бе оказвана медицинска помощ на сръбския специалист в продължение на няколко минути, а двубоят бе прекъснат в това време.
В началото пропуски направиха Манол Чапов и Преслав Йорданов от домакините, а в 18-ата минута Галин Иванов от гостите бе много близо до гола след удар с глава, но вратарят  Георги Георгиев плонжира и спаси. Минута след това Рениа центрира в наказателното поле на Славия и след удар на Радослав Кирилов топката срещна ръката на Костадин Велков, но не последва дузпа.
В 24-ата минута Ивайло Димитров даде преднина на Славия, реализирайки дузпа, отсъдена за нарушение на Манол Чапов срещу Цветелин Чунчуков. Пет минути след гола Чунчуков шутира под плонжа на вратаря Георги Георгиев, но топката премина на сантиметри от гредата и излезе в аут. В 35-ата минута Иван Минчев вкара гол след пас на Галин Иванов, но при вдигнат флаг за засада и попадението не бе признато.
След почивката в 52-ата минута Конър Хендерсън изравни от спорна дузпа, която бе отсъдена след падане на Преслав Йорданов, въпреки че нямаше съприкосновение със Стефан Велев. Допълнителният асистент съдия Християна Гутева обаче сигнализира на главния рефер Драгомир Драганов, че той трябва да отсъди 11-метров наказателен удар.
Четири минути по-късно силен удар на Радослав Кирилов бе спасен от Стергиакис, а в 59-ата минута Галин Иванов вкара изключително красив гол с удар от дъгата пред наказателното поле, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Георги Георгиев. Веднага след попадението треньорът на Славия Златомир Загорчич бе уцелен в областта на окото с предмет, хвърлен от трибуните. Сръбският специалист падна на земята и получи медицинска помощ, а мачът бе прекъснат за няколко минути.
Драмата стана пълна в самия край. В 85-ата минута Флорент Боджадж изравни. Юлиян Попев центрира в наказателното поле и Боджадж вкара във вратата на Славия за 2:2. В добавеното време обаче гостите тотално разбиха „орлетата”. Те поведоха отново след центриране от корнер на Галин Иванов и гол на Андреа Христов (90+1) с глава. След това Костадин Ничев сгреши в защита и Наско Милев (90+4) преодоля Георги Георгиев за 2:4. Ивайло Димитров (90+5) пък вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат, след като без изведен от Галин Иванов сам срещу вратаря.
След успеха си Славия остава лидер в група А на втората осмица с 37 точки. Пирин е трети с 29 точки и пет по-малко от втория Черно Море.