Валенсия най-сетне победи в самия край на сезона

2 годиниФутбол 4 Симеон Кисьов

Валенсия спечели с 2:0 домакинството си на Селта Виго от последния 38-и кръг на Ла Лига. За „прилепите“ точен беше Макси Гомес, докато автогол си вкара Нестор Араухо.

Така Валенсия сложи край на серията от девет поредни мача без победа във всички турнири, включително и загубения финал за Купата на краля от Бетис след продължения.

С победата в последния кръг Валенсия се изкачи до 9-ата позиция с 48 точки, на 1 пред Осасуна, който е с мач по-малко. Селта Виго ще финишира сезона 11-и с 46 пункта.

Четвърт час след началото удар на Макси Гомес премина на сантиметри покрай целта. Домакините продължиха да са по-активни и в 28-ата минута поведоха. Именно Гомес се разписа за 1:0.

Пет минути преди почивката Нолито получи в наказателното поле, но ударът му беше отразен от вратаря.

Час игра след началото Валенсия до голяма степен си подсигури победата. Нестор Араухо прати топката в собствената си мрежа и направи задачата на Селта Виго почти невъзможна.

До последния съдийски сигнал резултатът се запази непроменен и така „прилепите“ приключиха с успех кампанията.