Край! Григор е шампион

Българинът победи Давид Гофен на финала в Лондон

6 годиниСпортни 3 Боряна Райчева

Григор Димитров спечели заключителния турнир на АТР в Лондон. На финала българинът победи със 7-5, 4-6, 6-3 Давид Гофен след два часа и половина.

Със спечелените точки Григор Димитров завършва на трета позиция в ранглистата след легендите в тениса Рафаел Надал и Роджър Федерер.

Мачът премина през много обрати, но след три спечелени и два допуснати пробива Григор взе първия сет. Във втория Гофен направи един пробив и изравни резултата.

В третата част играта вървеше гейм за гейм до 3-3, при който Григор проби, след което задържа пробива и спечели най-голямата турнирна победа в своята кариера.

Благодаря за българските флагове, каза след края на мача щастливият победител.