САЩ записаха кошмарна загуба от Коста Рика в световните квалификации

Американците паднаха с 0-4

7 годиниСпортни 4 Боряна Райчева

Националният футболен отбор на САЩ започва кошмарно квалификациите за Световното първенство в Русия през 2018 година. След първите два мача американците са последни в групата си в зона КОНКАКАФ с две загуби и голова разлика 1-6.

Миналата седмица воденият от Юрген Клинсман отбор загуби у дома от Мексико с 1-2, а във вторник беше разгромен с 4-0 при гостуването на Коста Рика. Първото полувреме завърши 1-0 за костариканците с гол на Йохан Венегес, а през втората част домакините довършиха съперника с два гола на Кембъл и един на Боланос.

Коста Рика е начело в групата с 6 точки, Мексико и Панама делят второ-трето място с по 4 точки след нулевото равенство, а Хондурас е четвърти с 3 точки след победа срещу Тринидад и Тобаго.

За Световното първенство се класират директно първите три тима, а четвъртият ще играе бараж с петия от зона Азия.